(Chrastava 25. 5. 2016) Jelikož v loňském roce bylo pravděpodobné, že budou do divize postupovat dvě mužstva, rozhodovalo Zastupitelstvo města Chrastavy již tehdy na mimořádném zasedání o finanční podpoře fotbalistů. Po bouřlivém jednání však podpora o jediný hlas neprošla. Návrh však byl opakovaně zařazen ještě na další řádné zastupitelstvo, kde po ještě bouřlivější debatě a po hodinovém uzavřeném jednání zastupitelů byl sice návrh téměř jednomyslně schválen, ale vzápětí došla zpráva, že postupuje jen jedno mužstvo a tudíž se postup Chrastavy do divize nekonal.

 

V letošním roce si již fotbalisté svými úspěchy a pílí podmanili zastupitele prakticky všechny.  Mimořádné zastupitelstvo města rozhodlo o podpoře v požadované výši 400 tis. Kč na sezónu 2016/2017 během několika minut všemi hlasy s jedním zdržením.

 

Zastupitelstvo tím dalo jasně najevo, že si historické „jízdy“ našich fotbalistů, při které během 4 let postoupili ze sedmé do čtvrté nejvyšší soutěže, váží.  Jejich úspěch a vzorná reprezentace města vyniká tím více, že se jedná o premiérový postup do čtvrté ligy (pod názvem divize) po 93 letech existence fotbalového oddílu v Chrastavě.

 

Michael Canov – starosta

Zastupitelstvo města Chrastavy podpořilo historický postup fotbalistů do divize
Tagy:        

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *