Vítezství v senátních volbách (66,34 %) a poděkování
ct
Reportáž České televize na jejich stránkách zde (na FB zde).
_
Ufff, je nedělní ráno, 5:29, já již nepobíhám se svými sichrhajskami ulicemi Liberce, ale sedím u počítače a bilancuji a děkuji.
Děkuji všem svým voličům, všem těm, kteří mě měli jako svoji první volbu, těm, kteří při mě stáli od počátku, ale neméně těm, kteří se pro mě rozhodli až při kole druhém jako volbě menšího zla, děkuji zkrátka všem těm, kterým jsem stál za to, jít do volební místnosti a hodit mě svůj hlas.
_
Děkuji svému politickému hnutí a všem jejím členům, děkuji Starostům pro Liberecký kraj. Podporovali mě od počátku až do konce, obrovsky. Počínaje jednomyslnou nominací při tajné volbě, konče tím, že mě aktivně podporovali ve svém okolí, na svých sociálních sítích a dokonce mě někteří doprovázeli i na mých zářijových každodenních (v pracovní dny od 5:00) putováních s vizitkou se sichrhajskou Libercem, kde jsem byl všude možně i nemožně, ale i Frýdlantem, Českým Dubem, Hodkovicemi, Šimonovicemi. Nasazení mých kolegů z hnutí SLK pro mé vítězství bylo skutečně obrovské a obdivuhodné.
_
Děkuji za podporu všem 42 starostům (včetně primátora) a pro druhé kolo kompletně úplně všem 43 starostům ze všech obcí senátního obvodu, děkuji všem poslancům, kteří kdy byli jako Starostové pro Liberecký kraj zvoleni, děkuji kolegům senátorům, podporovali mě nejen prakticky všichni kolegové z mého senátorského klubu STAN, ale veřejně mě podpořil i Petr Vícha (ČSSD), Jaroslav Větrovský (dříve ANO) a před druhým kolem Lukáš Wagenknecht (Piráti). Děkuji celé řadě osobností, které mě podpořili veřejně, počínaje čestným občanem Liberce Janem Šolcem a mnoha mými bývalými studenty konče (když se dozvím, že jeden z nich, dnes herec Ladislav Hampl, přijel 2x z Prahy do Liberce jen proto, aby mě mohl volit, tak to fakt až dojme).
Děkuji straně Svobodných občanů (Svobodní), kteří mě podpořili již před prvním kolem. Děkuji mé protikandidátce paní Martině Motshagen (ODS za Spolu), která mě veřejně podpořila do 2. kola, děkuji ODS a KDU-ČSL, kteří mě taktéž podpořili do 2. kola, děkuji za podporu hnutí STAN.
_
Děkuji poražené finalistce paní Radce Loučkové Kotasové (ANO) za blahopřejnou SMS v době, kdy výsledky sčítání určily vítěze.
_
Starostové pro Liberecký kraj měli v mé osobě v letošních senátních volbách jedno jediné želízko. Bylo to buď, anebo, černá nebo bílá, jednička nebo nula. 100 % nebo 0 %. Jsem šťastný, že se ten jeden jediný mečbol podařilo proměnit. Jaký je to úspěch dokazuje srovnání, že se to nepodařilo ani některým sněmovním stranám, přestože ty měly kandidátů nepoměrně více.
Děkuji hromadně i všem podporovatelům zde na sociálních sítích a omlouvám se, že nedokáži odpovědět všem jednotlivě.
_
A na úplný závěr si dovoluji poděkovat svému nejužšímu týmu, který pro mě pracoval několik měsíců a v těch posledních týdnech doslova ve dne v noci.
_
Volby skončily, nastávají všední dny, ještě dnes v neděli mám v Senátu jednání…. snad ty nastávající do 1. října 2028, do kdy trvá můj mandát, zvládnu.
Vítezství v senátních volbách a poděkování