V předvečer Dne válečných veteránů 10. listopadu 2023 se vzpomínalo s úctou na padlé nejen v 1. světové válce v Liberci.  V libereckých kasárnách 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany byla u příležitosti Dne válečných veteránů udělena vyznamenání jak vojákům, tak i ostatním členům Integrovaného záchranného systému. (Den válečných veteránů se slaví celosvětově 11. listopadu, u příležitosti konce první světové války. Květy vlčího máku pokrývaly hroby vojáků padlých na západní frontě a staly se proto symbolem tohoto svátku).

i23 i22 i21 i20 i19 i18 i17 i16 i15

Jednou z vyznamenaných byla i chrastavská Lenka Trpišovská, která pracuje u PČR 40 let. Lence, své dlouholeté kamarádce, srdečně blahopřeji!

i25 i24

Stránky PČR doslova uvádí: Stříbrnou medaili II. stupně si odnesla plk. Mgr. Lenka Trpišovská za dlouhodobou, příkladnou službu a mimořádný přínos ve prospěch složek Integrovaného záchranného systému Libereckého kraje. Již od svého nástupu v roce 1983 dosahovala nadprůměrných výsledků. Celou svou profesní kariéru zasvětila tomu, aby nastupující i stávající kolegové byli perfektně připraveni na výkon služby. Ve svém úsilí a plném pracovním nasazení pokračuje i na své pozici kancléřky kanceláře ředitele Krajského ředitelství policie Libereckého kraje, kde působí již 10 let.“

 

Den veteránů 2023 v libereckých kasárnách